Korona virüsünden ALLAH ülkemizi korusun. Estürk nakliyat olarak tüm kamyon ve eşya depolarımızı 11 mart 2020 tarihinde dezenfekte ettirmiş bulunmaktayız. Estürk ile eşyalarınız her daim güvende.
 • Estürk Nakliyat
  Paketlemeli Ev taşıma
  Evden eve nakliyat
  Şehir içi Nakliyat
  Şehirlerarası Nakliyat
  Asansörlü nakliyat
  Eşya depolama
  ESTÜRK
  NAKLİYATuzman nakliyeci
  Ev Taşıma
  Ofis Taşıma
 • ESTÜRK EVDEN EVE NAKLİYAT
  evden eve nakliyat
  evdeneve
  işten işe
  ev taşıma
  ofis taşıma
  esturk
  ESTÜRK
  NAKLİYAT kurumsal
  nakliye
  Ev Nakliyatı
  Ofis Nakliyatı
 • ESTÜRK ŞEHİRLERARASI NAKLİYAT
  Şehirlerarası nakliyat
  Kurumsallık
  Sigortalı Personel
  Kalifiye (yetişmiş nakliyeci) personel
  Şehirlerarası nakliye işini başından sonuna kadar takip etme
  Sigortalı Nakliyat
  ESTÜRK
  NAKLİYAT uzman
  kurumsal
  nakliye
  Ev Nakliyesi
  Ofis Nakliyesi
 • ESTÜRK ŞEHİR İÇİ NAKLİYAT
  Şehir içi evden eve nakliyat
  şehir içi ev taşıma
  Şehir içi sigortalı taşıma
  Aynı gün şehir içi nakliyat hizmetleri
  Şehir içi asansörlü nakliyat hizmetleri
  Komple ev eşyalarını mutfak içi ve dolaplar dahil askılı kutular ile taşıma ve nakliyesi
  ESTÜRK
  NAKLİYAT uzman
  kurumsal
  nakliye
  çağrı merkezi
  0532 3753594

KORONAVİRÜSTEN KORUNMA YOLLARI

Coronavirüs konusunda çözüm bulacak olan bizler değiliz. Bakan Koca'nın da sürekli altını çizdiği gibi, salgın küresel, mücadelemiz ulusal. Koronavirüs salgınına karşı kendinizi güçlendirmek için yapabileceğiniz birçok şey var. Her şeyden önce, el yıkama, sosyal uzaklaşma ve kalabalık ortamdan kaçınma da dahil olmak üzere bize önerilen halk sağlığı önlemleri, kendinizi bu virüse maruz kalmaktan korumanın en iyi yoludur. Yani önleme en iyi ilaçtır. Bununla birlikte, bu uygulamalara bağlı kalmasına rağmen enfekte olunabilir.

Ellerinizi sık sık yıkayın

Ellerinizi düzenli olarak ve alkol bazlı bir el ovarak temizleyin veya sabun ve su ile yıkayın.

Neden? Ellerinizi sabun ve su ile yıkamak veya alkol bazlı el ovmak kullanarak ellerinizde olabilecek virüsleri öldürür.

Sosyal mesafeyi koruyun

Kendinizle öksüren veya hapşıran herkes arasında en az 1 metre (3 feet) mesafe bırakın.

Neden? Birisi öksürdüğünde veya hapşırdığında, burun veya ağzından virüs içerebilecek küçük sıvı damlacıkları püskürtür. Çok yakınsanız, öksüren kişinin hastalığı varsa, COVID-19 virüsü de dahil olmak üzere damlacıklarda nefes alabilirsiniz.

 

Ateş, öksürük ve nefes almada zorluk çekiyorsanız, erken tıbbi yardım alın

Kendinizi iyi hissetmiyorsanız evde kalın. Ateş, öksürük ve nefes almada zorluk çekiyorsanız, tıbbi yardım alın ve önceden arayın. Yerel sağlık kurumunuzun talimatlarını izleyin.

Neden? Ulusal ve yerel yetkililer bölgenizdeki durum hakkında en güncel bilgilere sahip olacaktır. Önceden aramak, sağlık uzmanınızın sizi hızlı bir şekilde doğru sağlık kuruluşuna yönlendirmesini sağlayacaktır. Bu ayrıca sizi koruyacak ve virüslerin ve diğer enfeksiyonların yayılmasını önlemeye yardımcı olacaktır.

 

Koronavirüsler zoonotiktir, yani hayvanlar ve insanlar arasında bulaşırlar. Ayrıntılı araştırmalar SARS-CoV'nin misk kedilerinden insanlara ve MERS-CoV'un dromedary develerden insanlara bulaştığını buldu. Bilinen birkaç koronavirüs henüz insanları enfekte etmeyen hayvanlarda dolaşmaktadır. 

Enfeksiyon belirtileri arasında solunum semptomları, ateş, öksürük, nefes darlığı ve solunum güçlüğü bulunur. Daha ciddi vakalarda, enfeksiyon pnömoniye, ciddi akut solunum sendromuna, böbrek yetmezliğine ve hatta ölüme neden olabilir. 

Göz, burun ve ağza dokunmaktan kaçının

Neden? Eller birçok yüzeye dokunur ve virüsleri alabilir. Kirlendiğinde eller virüsü gözlerinize, burnunuza veya ağzınıza aktarabilir. Oradan, virüs vücudunuza girebilir ve sizi hasta edebilir.

Solunum hijyenini uygulayın

Sizin ve çevrenizdeki insanların iyi bir solunum hijyeni uyguladığından emin olun. Bu, öksürdüğünüzde veya hapşırdığınızda ağzınızı ve burnunuzu bükülmüş dirsek veya doku ile kaplamak anlamına gelir. Ardından kullanılmış dokuyu hemen atın.

Neden? Damlacıklar virüs yayıldı. İyi bir solunum hijyeni uygulayarak çevrenizdeki kişileri soğuk algınlığı, grip ve COVID-19 gibi virüslerden korursunuz.

 

Haberdar olun ve sağlık uzmanınız tarafından verilen tavsiyelere uyun

COVID-19 hakkındaki son gelişmelerden haberdar olun. Kendinizi ve başkalarını COVID-19'dan nasıl koruyacağınız konusunda sağlık uzmanınız, ulusal ve yerel halk sağlığı otoritesi veya işvereniniz tarafından verilen tavsiyelere uyun.

Neden? Ulusal ve yerel yetkililer, COVID-19'un bölgenize yayılıp yayılmadığına dair en güncel bilgilere sahip olacaklardır. Bölgenizdeki insanların kendilerini korumak için ne yapmaları gerektiği konusunda tavsiyelerde bulunmak için en iyi şekilde yerleştirilirler.

Enfeksiyonun yayılmasını önlemek için standart öneriler arasında düzenli el yıkama, öksürme ve hapşırma sırasında ağız ve burnun kapatılması, et ve yumurtaların iyice pişirilmesi yer alır. Öksürme ve hapşırma gibi solunum yolu rahatsızlığı belirtileri gösteren kişilerle yakın temastan kaçının.


ESTÜRK NAKLİYAT OLARAK KORON VİRİÜSÜDNEN KORUNMAK İÇİN TÜM DEPO VE KAMYNLARIMZI 11.03.2020 tarihnde DEZENFEKTE ETMİŞ BULUNMAKTAYIZ.

ESTÜRK & NAKLİYAT 2019 yılı masiad derneğince evdene eve de en iyi nakliyat şirketi seçilmiştir.esturknakliyat.com>